Moderator Control Panel ]

Husqvarna help

tips , how to , απορίες

Husqvarna help

Postby snail » Thu Mar 05, 2015 12:11 pm

Γειααα!
Γλυκοκοιταω το 610. Εψαξα γενικα σε συζητησεις και ειδα πως με συνεργεια και ανταλλακτικα υπαρχει μια ομιχλη. κατι εξουσιοδοτημενο υπαρχει; Η BMW τι ρολο παιζει; αν θελω να παω να το κοιταξουν καπου πριν το παρω εχετε κατι καποιον να μου προτεινετε (που να εχει δουλεψει με τα συγκεκρημενα..)?
Γενικα το 610 του 08 ειναι λογικο που ειναι ψηλοφθηνο σε αγγελιες η' ειναι λιγο πριν το κακο :ρ ; Γενικα οτι ξερετε διαφωτηστε!

Re: Husqvarna help

Postby babisM » Thu Mar 05, 2015 7:08 pm

γι αυτο το μηχανακι θα ακουσεις κυριολεκτικα τα παντα...κ καλα κ κακα
αν θες την γνωμη μ αν βρεις καλο 610 (πως μπορεις να το ξερεις ?) παρτο αν ξερεις τι ψωνιζεις....
η BMW εχει πλεον την αντιπρωσοπεια της χασκι κ απ οτι λενε εχουν σταματησει τα προβληματα που υπηρχαν....πλεον βρισκεις ανταλλακτικα
εννοειται οτι το πας σε μαστορα πριν το παρεις κ οπως ολα αυτα τα μοτο το ρισκο ειναι δικο σου.
εγω θα προτιμουσα το καρμπυρατερατο παντος....
τα βρισκεις τζαμπα οντος κ ειναι σκετη καυλα στην οδηγηση.... πολυυυυυυ καλοστημενο ,ισως το πιο στημενο πολιτικο μοταρντ

Postby snail » Thu Mar 05, 2015 7:30 pm

Ναι φενεται πολυ καλοστημενο και μαχιμο και αποτι εχω ακουσει λεει ναι στην καθημερινη χρηση..
Πηρα τηλ σε μια αγγελια που βρηκα και μου λεει ο τυπος οτι δεν κανει σερβις με τα χιλ., αλλα ανα 4 με 5 μηνες (αλλα το χρησιμοποιει σ/κ λεει)! χαχαχα :o δεν εχει βιβλιο σερβις. Και το παει σε συνεργειο της ducati.. Ξερω ακουγετε τραγικο αλλα εχει 18.000 πανω του το μηχανακι. Και με τρωει πολυ να παω να το δω και τωρα ακομα αλλα δεν εχω ιδεα τι να κοιταξω ουτε ξερω κανεναν που εχει χασκυ για να ερθει μαζι. :angry-banghead: Κατι θα σκαρφιστω :think:

Site Admin

Postby Wolf-racing » Thu Mar 05, 2015 8:21 pm

το λοιπον,,

το συγκεκριμενο μοτο ειναι πολυ καλο παροτι το ονομα του,,θα στα γραψω συνοπτικα.

αν εχει λιγα κμ παρτο,,προτιμησε το injection
ανταλακτικα τα εχιε πλεον η ΚΤΜ οποτε εισαι οκ.
δεν εχει φτηνα ανταλακτικα αλλα δεν βγαζει πολλεσ ζημιες.καδενα κοκρα αξονα συμπλεκτη και κατι αλλα ψιλα.
εχει ομως ακριβη και συχνη συντηρηση.
ειναι πολυ καλο σουπερμοτο αν δεν θες να εχει ΧΤ

αυτα,,αν θυμηθω κατι αλλο σου λεω.
:handgestures-thumbup:

Postby snail » Thu Mar 05, 2015 9:52 pm

Μακαρι να κατσει ευκαιρια! Αν κατσει να μου φτανουν τα γκαφρα μονο και παω την επομενη και το χτυπαω! :mrgreen:

Θέλει κανεις που ειχε sm 610 η' ξερει πολλα απο τα συγκεκρημενα να περασω να τον παρω και να παμε να δουμε ενα 610 που εχω βρει? :P :D
Και μετα κερναω μπυρα και βρωμικο :P

Postby azordad » Tue Mar 10, 2015 8:18 pm

τα χαραματα θα πατε να το δειτε;
acerbis 0008033 δια πάσαν νόσον και μαλακίαν

Postby snail » Tue Mar 10, 2015 8:26 pm

χααχαχα εξου και η μπυρα με βρωμικο.. :P Το νεο καθεστως εργασιας βλεπεις..
Αν και με βλεπω να παιρνω κατι αλλο τελικα.. ξεκινησα ψαχνωντας drz μετα xr στο τελος husky θα παρω ενα xt θα το ξυσω ολο μεσα να γραφει η τριτη :lol: :lol:

Postby Smias » Wed Mar 11, 2015 2:39 pm

Αν σε ενδιαφερει ακομα drz δινω το δικο μου , λεπτομερειες κα τις βλεπεις εδω στα ποστ μου οπως και την αγγελεια .
Βασίλης
Ελικοπτερολογος-Πυρινικος Χημικος-παρακρατικος μπαχαλακιας

Postby Νικολακης_husq » Thu Mar 12, 2015 5:45 pm

Σε ενδιαφερει το μοντελο με το FCR η το Injection?

Το 610 ξεκινησε σαν μια πιο πολιτισμενη εκδοση του μανιβελατου 570 (το οποιο σταματησε να βγαινει το '04 νομιζω) κι επειτα εξελιχθηκε σε εμφανιση και αξιοπιστια, καλο μοτερακι, με την σωστη συντηρηση (οχι με ωρες) θα κανεις τις ταρζανιες σου και θα μπορεις να το χρησιμοποιεις και στις καθημερινες μετακινησεις σου χωρις προβλημα. Μονο ελεγξε το σε καλο μαστορα!

Οσον αφορα τα ανταλλακτικα εδω Θεσσαλονικη βρισκεις τα παντα απο τη Superbike Husqvarna (προσωπικα ειναι η 3η φορα που εχω Χασκυ στην κατοχη μου και οτι χρειαστηκα το βρηκα κατ'ευθειαν) , κατω Αθηνα δεν ξερω τι γινεται...

Καλες αγορες οπου και να καταληξεις!
Image

Postby snail » Thu Mar 12, 2015 6:12 pm

Σευχαριστω Νικο!! :D
Εχω βρει ενα με injection του 08 αλλα ειναι δευτερο χερι δεν εχει βιβλιο σερβις εχει ανοιξει μοτερ για δισκους και δεν το φερνει εκει που του ειπα για να το δουν.. οποτε θα ειναι μια αναξιοπιστη επιλογη. Γιαυτο αρχισα να ψαχνομαι για αλλο μηχανακι, μιας και τα οιπολοιπα δεν ειναι στο μπατζετ μου..

Postby Νικολακης_husq » Thu Mar 12, 2015 6:36 pm

Γουρουνι στο σακι προφανως και δεν θα παρεις και με τα δεδομενα αυτα καλα κανεις και κοιτας κατι αλλο. Το φθηνοτερο συνηθως βγαινει το ακριβοτερο :P

Υ.Γ. Εχει ανοιξει το μοτερ για δισκους σε 610 του '08? Αν ειναι δυνατον, τι το κανε?
Image

Postby snail » Thu Mar 12, 2015 9:44 pm

χαχαχα ελα ντε. και ποιος απο τους δυο που το είχανε εκανε τι.. βγαλε ακρη.. καλα λεω εγω xt! :P καλα ουτε για πλακα καλυτερα να παρω beverly :P

Postby Νικολακης_husq » Fri Mar 13, 2015 2:04 am

Οτι πληρωνεις παιρνεις ;)
Image

Postby babisM » Fri Mar 13, 2015 6:17 pm

:auto-dirtbike: ρε παρε του σμια το ντου ρου ζου που ειναι κ χαρτι κ τα ΧΤ θα τα τρως πρωινο λεμε :teasing-neener:

Postby snail » Fri Mar 13, 2015 8:10 pm

Τα ειπαμε με τον Σμια υπογειος αλλα δεν εχω τετοιο μπατζετ τωρα μαλλον με βλεπω για lc4. :D Eχω βρει ενα με 9.000 χιλιομετρα μαμα παρθενο και κατω απο 3.000 :shock: :shock: :shock: :shock:

Site Admin

Postby Wolf-racing » Sat Mar 14, 2015 12:22 am

babisM wrote::auto-dirtbike: ρε παρε του σμια το ντου ρου ζου που ειναι κ χαρτι κ τα ΧΤ θα τα τρως πρωινο λεμε :teasing-neener:

:handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:

Return to Supermoto Tech Stuff