Moderator Control Panel ]

πίστες sm στην Αττική

πίστες sm στην Αττική

Postby drift » Thu Apr 03, 2014 4:20 pm

Που υπάρχουν πίστες που να δέχονται sm εδώ στην Αττική ρε παιδιά?
Πάει συστηματικά κανείς από εδώ τα σ/κ?
Αντε γιατί με βλέπω για kxf250 χωμάτινο έτσι όπως πάνε τα πράματα.

Site Admin

Re: πίστες sm στην Αττική

Postby Wolf-racing » Fri Apr 04, 2014 12:27 pm

δυστηχως δεν υπαρχει κατι,,μονο τα κιουρκα αν δεν κανεις θορυβο..και παλι ειναι πολυ επικινδυνα λογω ολισθηροτητας,,

γιαυτο αλλωστε κανουμε τα τρακ ντει,για να μπορουμε οργανωμενα να ειμαστε στο αθλημα που αγαπαμε.

:handgestures-thumbup:

Postby drift » Sat Apr 05, 2014 12:30 am

Track day κάθε πότε?
Ένα κάθε 2 μήνες και που στην Σπάρτη?
Εδώ μιλάμε αν όχι κάθε Σάββατο κάθε δεύτερο τουλάχιστον..
Κρίμα μάλλον θα πάω για motocross :(

Site Admin

Postby Wolf-racing » Sat Apr 05, 2014 9:32 pm

φετος εχουμε 5 διπλα,,πιστεψε με ειναι πολυ προπονηση για ενα σκ μαζεμενη..καθε 1 μηνα 1,5 μαξ..ειναι αυτο που πρεπει για να επιβιωσουμε εμεις και το αθλημα..

δεν αντεχεις 2 μερες σερι,αν πηγαινεις γρηγορα πραγματικα,,

δυστηχως το σμ δεν εχει την πολυτελεια του μχ ''α τωρα μου κ@#@@#ε παω βουνο..θελει πιστα-οργανωση..κτλ κτλ...

τα 5 διπλα ειναι οικονομικοτατα,ειμαστε μια πολυ καλη και μεγαλη παρεα που περναμε υπεροχα και εχουμε μπει σε ενα προγραμμα για να ειμαστε οικονομικα υγιεις..ΟΛΟΙ...

τωρα αν θες να πας για μχ πηγαινε..οτι αγαπας πρεπει να κανεις φιλε μου καλε..αν αυτο λοιπον αγαπας εμεις μαζι σου,,αλλα αγαπαμε ΣΜ!

:violence-uzi: :violence-uzi:

Postby drift » Sun Apr 06, 2014 11:31 am

Άκουσα για τον καρτοδρομο του ασπροπυργου πως δέχεται sm,πάει κανείς?

Κοίτα Γιώργο το sm αν και δεν το ξέρω γιατί δεν το έχω κάνει άλλο και μόνο στη ιδέατο γουστάρω πολύ θέλω αλλά δεν βλέπω συμμετοχή και θα με φάει να το βλέπω να κάθεται στο γκαράζ.
Θέλω κάτι να πηγαίνω όπως σου είπα αν όχι κάθε Σάββατο τουλάχιστον κάθε δεύτερο.
Δε με ενδιαφέρει να γίνω παγκόσμιος αλλά να κάνω την κ@υλα μου για να ξελαμπικαρω από την καθημερινοτητα.
Εν το μεταξύ βλέπω πως μόνο εσύ μου απαντάς.
Μήπως τελικά το sm έχει πεθάνει και το κρατάς με νύχια και δόντια? Μαγκιά σου αλλά. ...............
Θέλουμε πίστα ;) ;) ;)

Site Admin

Postby Wolf-racing » Mon Apr 07, 2014 8:59 am

το καρτοδρομο του ασπροπυργου ειναι απλα επικινδυνο για μοτο..και πολυ μικρο..

αυτο τωρα με τη συμετοχη δεν το καταλαβενω..οκ σθγουρα ειναι πολυ οραιο να εχεις μια μεγαλη παρεα(οπως ειμαστε εμεις εδω!)αλλα αν κατι το αγαπας πας και μονος σου!που?εδω εχεις ενα δικιο..

δεν υπαρχει πιστα στην αθηνα,,τι να κανω να φτιαξω μια δεν μπωρο..!γιατι δεν ξεκινας μαζι μας ομως να ξελαμπικαρεις σιγα σιγα και μετα βλεπεις τι κανεις?το καθε δευτερο σκ ολοι θα θελαμε να το κανουμε αλλα απλα δεν γινετε εδω αθηνα..

να σου απαντησω και στο τελευταιο σου ερωτημα..ΟΛΑ εχουν πεθανει φιλε μου καλε..το εντουρο,το εθνικο μας αθλημα ειχε στο πρωτο του αγωνα εδω ΜΕΣΑ στην αθηνα 50 συμετοχες..ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ..!

η ταχυτητα μαζευει 40-50...

το ΜΧ κατι κανει καπου στις 60-70..(ειναι και το πιο φτηνο)

εγω μαζευω 20-25 σε τρακ ντει.. :occasion-santa:

κανε τα μαθηματικα σου και δες πιο εχει πεθανει τελικα.. ;)

και πιστεψε με..δεν ζοριστικα ποτε για κατι που αγαπαω να κανω..οπως λες και εσυ..κανω τη καβλα μου :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:

Postby Fotaros » Thu Apr 10, 2014 6:36 pm

καλα τα λεει ο γιωργος. κανε αυτο που αγαπας . ολα εχουν πεθανει απο τη στιγμη που δεν υπαρχουν δουλειες ή που περνεις 500-600 το μηνα .

Postby drift » Mon Apr 14, 2014 8:31 pm

Δλδ 15 euros για να ξεκαβλωσεις σε έναν καρτοδρομο 2 φορές το μήνα και να κάνεις αυτό που αγαπάς είναι κόστος??
Οχι δε θελω να παω σε td και να χρυσοπληρωσω Τα 55-60€ στον κάθε διοργανωτή που τώρα χρόνια δε μας πρόσφερε τίποτα.
Γιώργο δεν έχω κάτι μαζί σου αλλά από τη στιγμή που βγάζει κάποιος κέρδος από την καβλα του καθένα μου έρχεται κάπως.
Υπάρχει δυνατότητα και πίστες για να πάμε μόνοι μας και όχι να περιμένουμε τα td.μηχανακια έχουμε, όρεξη μάλλον υπάρχει
Άρα τι περιμένουμε?

Site Admin

Postby Wolf-racing » Tue Apr 15, 2014 12:23 pm

drift wrote:Δλδ 15 euros για να ξεκαβλωσεις σε έναν καρτοδρομο 2 φορές το μήνα και να κάνεις αυτό που αγαπάς είναι κόστος??
Οχι δε θελω να παω σε td και να χρυσοπληρωσω Τα 55-60€ στον κάθε διοργανωτή που τώρα χρόνια δε μας πρόσφερε τίποτα.
Γιώργο δεν έχω κάτι μαζί σου αλλά από τη στιγμή που βγάζει κάποιος κέρδος από την καβλα του καθένα μου έρχεται κάπως.
Υπάρχει δυνατότητα και πίστες για να πάμε μόνοι μας και όχι να περιμένουμε τα td.μηχανακια έχουμε, όρεξη μάλλον υπάρχει
Άρα τι περιμένουμε?

επειδη εχω διαωασει πολλες φορες το ιδιο κειμενο απλα θα σου απαντησω ΑΠΛΑ...

ΔΕΝ υπαρχει πιστα να κανεις την καβλα σου..τουλαχιστον εδω Αθηνα..παει αυτο..επαρχια ναι ,,πας μονος πληρωνεις οντως 15-20ε (αν ειναι ανοιχτη) και ''καβλωνεις'' μονος σου στην ερημια..
τα εξοδα εκσφενδονιζονται να πας και να μεινεις και να καβαλησεις οποτε μαλλον η ''καβλα'' σου παει περιπατο..

στον αντιποδα ομως παμε ολοι παρεα πληρωνουμε 55-65ε στον διαωργανωτη (σε μενα δλδ ενα μερος,και ο ογκος στην πιστα)αλλα τα εχουμε γλυτωσει απο τα μεταφορικα-ξενοδοχεια κτλ..

νομιζω τωρα εγινα κατανοητος και πιστευω οτι σου δινω μια εικονα πραγματικη και οχι αυτη που λες.. :handgestures-thumbup:

φιλικοτατα..!καλο ειναι να αρχισετε να σκεφτεστε συλογικα και οχι αγωιστικα..κανεις δεν κονομαει σημερα..ολοι φυτοζωουνε..

Postby teo289 » Wed Apr 16, 2014 9:41 am

φιλε μου αν προσθεσεις την χρονομετρηση και το γεγονος οτι στα φετηνα td τα 55 ειναι για 2 μερες συν οτι η καθε πιστα
εχει καρτ και αλλα οχηματα που θα σε σταματανε για να μπουν αυτα ενω στα td εισαι ολη μερα αποκλειστικα "εσυ" μεσα μαλλον φθηνοτερα ερχεται

δεν εξεταζω καν το γεγονος οτι μπορει να συμβει κατι και να εισαι μονος σε μια πιστα
χωρις βοηθεια και να περιμενεις τον καθε πικραμενο πακιστανο που εχει προσλαβει ο καθε πιστιερης
να σε βοηθησει
Να δω τι θα κανεις με την μουρη σου οταν ζητησει η μαιμου τον κολο της πισω...!!!

Postby nikolasduke » Thu May 29, 2014 1:55 pm

καλησπερα σε ολους. εχω μια απορια μπορει να ειναι χαζη, στην σπαρτη πως πατε καβαλα στα μηχανακια η εχετε καποιο τρειλερ γιατι ειναι ψιλομεγαλη αποσταση να την διανισεις με supermoto.. einai 200+ χιλιομετρα και εγω μια φορα ειχα κανει 150 με τον δουκα μου 640 και δεν ηταν και η πιο ευχαριστη εμπειρια. η εθνικη με γονατισε.. και εγω θα ηθελα να μπορουσα να πηγαινω πιστα. αλλα επειδη δεν υπαρχει εδω κοντα την βγαζω σε διαδρομες οπως χασια η παρνηθα αναγκαστικα... αλλα πιστα θα ηταν αλλο πραγμα θα γουσταρα με χιλια...

Site Admin

Postby Wolf-racing » Thu May 29, 2014 9:04 pm

ακου πως γινεται...
μαζευεις λιγα λεφτακια (περιπου 250-300ε μαξ)..
κοιτας ποτε εχει επομενο track attack (στα section τα σχετικα)..
μου το λες...
και εχεις μεταφορα!...

απλο?

περαν της πλακας ομωε υπαρξαν παιδια που ηρθαν και μια και δυο φορες οδικος...αλλες εποχες οχι παλια πολυ πριν κανα 2 χρονια..και ενας τρελαρας που εχουμε εδω μεσα ηρθε 3 φορες!!! απο θεσαλονικη!!!!

ειπε κανεις κατι....με WRF450 ........ :auto-dirtbike: :auto-dirtbike: :auto-dirtbike: :auto-dirtbike: :auto-dirtbike: :auto-dirtbike: :auto-dirtbike: :auto-dirtbike:

Postby nikolasduke » Thu Jun 05, 2014 2:18 am

παντως τα 300 max σκεφτομαι να τα κρατησω γιατι δεν μπορω να πω οτι μου περισευουνε κιολας. επεισης το παιδι το παραδεχομαι ωραιος και μπραβο του..... μετα απο αυτο που μολις διαβασα το αθηνα σπαρτη μου φαινεται βολτα παραλιακη για καφε :lol: τελος παντων φανταζομαι οτι αμα πας εκει για ενα σουκου θα πρεπει να υπολογισεις και την διαμονη φανταζομαι max 2 βραδια κανα 60αρι, βενζινες εννοουνται φανταζομαι γυρω στο 80αρι χονδρικα, τι θα φας και τι θα πιεις κανα 50αρι max. βαλε οτι χρειαζομαι και εξοπλισμο γιατι το μονο που εχω ειναι μπουφαν μηχανης και κρανος και απ οτι μου ειπε ο σμιας χρειαζομαι ολοσομη φορμα και μποτες που πες οτι καπου βρισκω κανα δευτερο χερι και περνω... κατα αλλα τι αλλο θα χρειαστω? εσεις που εχετε ξαναπαει? βασικα μπηκα και ειδα και την πιστα και videakia apo pannelinio και εχω αρχισει και το ψινω.

Site Admin

Postby Wolf-racing » Thu Jun 05, 2014 8:58 am

νικολα δεν καταλαβες...

το κοστος που αναφερετε πιο πανω περιλαμβανει ΟΛΑ αυτα που λες..

τωρα ο εξοπλισμος ειναι ενα θεμα αλλα με λιγο ψαξιμο θα ντυθεις φτηνα πολυ..πλεον τα πραγματα τα βρισκεις κοψοχρονια...!!

Postby teo289 » Thu Jun 05, 2014 11:10 am

viewtopic.php?f=4&t=376

Ριξε μια ματια εδω
Να δω τι θα κανεις με την μουρη σου οταν ζητησει η μαιμου τον κολο της πισω...!!!

Postby nikolasduke » Thu Jun 05, 2014 3:53 pm

ευχαριστω. δλδ αν καταλαβα καλα με 200 250 max μπορω να συμμετεχω σε ενα track attack στην σπαρτη. και κατεβενετε οδικος ολοι μαζι παρεα η ο καθενας μονος του?
στολη και μποτες βρηκα ηδη. οποτε περιμενω να δω ποτε θα ειναι η επομενη προπονηση. :D

Site Admin

Postby Wolf-racing » Thu Jun 05, 2014 4:11 pm

nikolasduke wrote:ευχαριστω. δλδ αν καταλαβα καλα με 200 250 max μπορω να συμμετεχω σε ενα track attack στην σπαρτη. και κατεβενετε οδικος ολοι μαζι παρεα η ο καθενας μονος του?
στολη και μποτες βρηκα ηδη. οποτε περιμενω να δω ποτε θα ειναι η επομενη προπονηση. :D

μου λεσ και σε περνω στο φορτηγο,,

η επομενη ειναι το επομενο σκ στην καλαματα!

Postby nikolasduke » Thu Jun 05, 2014 4:56 pm

ωραιος ευχαριστω πιστεβω πως θα μπορεσω να παρω αδεια σκ και απο την δουλεια. θα κανω οτι μπορω και θα επικοινονισω μαζι σου....

Postby nikolasduke » Wed Jun 11, 2014 5:17 pm

Καλησπερα.. δυστηχως απο την δουλεια μου δωσανε να μην πω, αντι για σκ αδεια και τελος παντων δεν θα μπορεσω να ερθω καλαματα οποτε βλεπουμε την επομενη φορα αμα πανε ολα καλαα... ευχαριστω για τις πληροφορειες παντως και θα εχω το νου μου μολις ξανακανονιστει κατι...

Postby Smias » Thu Jun 12, 2014 10:33 am

nikolasduke wrote:Καλησπερα.. δυστηχως απο την δουλεια μου δωσανε να μην πω, αντι για σκ αδεια και τελος παντων δεν θα μπορεσω να ερθω καλαματα οποτε βλεπουμε την επομενη φορα αμα πανε ολα καλαα... ευχαριστω για τις πληροφορειες παντως και θα εχω το νου μου μολις ξανακανονιστει κατι...

Θα κανω μποικοταζ στο ** για συμπαρασταση στον φιλο ψηλοφτερο συναγωνιστη Νικο .
Βασίλης
DRZολογος-Ελικοπτερολογος-Πυρινικος Χημικος-παρακρατικος μπαχαλακιας

Next

Return to Βόλτες - Συναντήσεις