Moderator Control Panel ]

ΑΝΕΚΔΟΤΑ

οτιδήποτε ''ψαρέψατε'' και πεθάνατε στα γέλια!
Site Admin

ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Postby Wolf-racing » Tue Oct 22, 2013 8:19 pm

Πάει ένας σφίχτης σε ένα σουβλατζίδικο και με ύφος Κόναν ο Βάρβαρος
παραγγέλνει 2 πιτόγυρα με απ όλα και έξτρα καυτερό πιπέρι.
τα παίρνει, πάει στο κοντινό πάρκο, κάθεται σε ένα παγκάκι κ με μία
αποφασιστική και μάτσο κίνηση ξετυλίγει το 1ο και κόβει μία δαγκωνιά.

Τον "λιώνει" το πιπέρι, κοκκινίζει, ιδρώνει βγάζει ατμούς αλλά δεν μασάει και κόβει άλλη μία δαγκωνιά. τον πιάνουν τα κλάματα.
Περνάει την ώρα εκείνη ένας τύπος άστεγος που άραζε στα παγκάκια:
-Ρε φίλε, 2 μέτρα παιδί μπρατσαράς, γιατί κλαις;;;
- Πέθανε η μανούλα μου του απαντάει ο σφίχτης για να μην δείξει ότι έχει λυσσάξει από το πιπέρι. είπα να φάω λίγο αλλά δεν πάει μπουκιά κάτω. Θες το άλλο το πιτόγυρο να μην πάει χαμένο.;;;

Το ξετυλίγει με λιγούρα ο άστεγος και κόβει μια δαγκωνιά το μισό σουβλάκι και δώστου τα κλάμματα ποτάμι όπως ήταν λογικό.

Και του λέει ο σφίχτης:
- Καλά ρε φίλε η δική μου η μάνα πέθανε εσύ γιατί κλαις;;;

- Κλαίω επειδή πέθανε η μανούλα σου και δεν έχω τι να σου γαμήσω τώρα..!!!

:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Postby Serafeim » Wed Apr 23, 2014 8:14 pm

Ναυαγουν σε ένα νησί η Σάσα Μπάστα, ο Justin Bieber Και ο Stan....Ποιος θα σωθεί?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
η μουσική

Site Admin

Postby Wolf-racing » Sun May 11, 2014 9:23 pm

το καλυτερο το ακουσα σημερα...
απευθυνομενος σε καραφλα τυπος του λεει...

''ασε ρε τα λογια και βγαλε το wetex να χτενιστης,,''...

:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:

Site Admin

Postby Wolf-racing » Wed Jun 18, 2014 9:56 am

Παρθένο ελαιόλαδο 4,40 ευρώ.
Έξτρα παρθένο ελαιόλαδο 5.22 ευρώ.
Οτι τι; του παρθένου του το έχουν ψιλοακουμπήσει ας πούμε;

:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:
εκλαψα..

Site Admin

Postby Wolf-racing » Fri Oct 03, 2014 6:12 pm

πολυ κλαμα λεμε,, :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γείτονάς σου έχει το στέρεο ανοιχτό στις δύο το πρωί. Τηλεφώνησέ του στις τέσσερις και πες του πόσο σου άρεσε.

- Τζάμπα στεναχωριέσαι.
- Γιατί εσύ πληρώνεσαι;

Αυτό που οι κουτσουλιές είναι άσπρες στα μαύρα αυτοκίνητα και μαύρες στα άσπρα με ξεπερνάει.

Το χασμουρητό είναι ο τρόπος του οργανισμού να σου πει: «Έχεις 15%μπαταρία».

Η άλλη στο super market βάζει το χαρτί υγείας σε ξεχωριστή σακούλα από τα φαγώσιμα. Λες και σε λίγες ώρες δεν θα συναντηθούν.

Του φαγητού:
Ήθελα γιαούρτι με ζάχαρη... μπερδεύτηκα και έριξα αλάτι.
Ε, μη πάει χαμένο, έβαλα αγγούρι, σκόρδο και τώρα ψήνω δυο μπριζόλες.

Θ' ανοίξω μεξικανικό εστιατόριο στην Κρήτη. Λέω να το πω
" Tsiputanas "

Φήμες λένε ότι κάποιος γύρισε από το φούρνο χωρίς να φάει τη γωνίτσα από τη φρατζόλα.

Ξυπνάω το βράδυ με μια τρελή λιγούρα για γλυκό.
Ανοίγω το ψυγείο.
Μμμμμ κουτί από ζαχαροπλαστείο..
Ανοίγω το κουτί..
Αυγά από το χωριό.;;;
Τρέλανε μας κι άλλο γιαγιά.μπορείς.

Ο σουβλατζής της γειτονιάς με έχει μάθει τόσο καλά που παραγγέλνω με αναπάντητη.!!!

Αχ αυτές οι μάνες:
Κάθε φορά που η μάνα μου θέλει να της κατεβάσω το μίξερ από το ράφι, μεταμορφώνομαι από "2 μέτρα γάιδαρος" σε "2 μέτρα παλικάρι".

Τυλίγουν οι μανάδες φαγητό σε αλουμινόχαρτο. Με το περίσσευμα φτιάχνεις μια στολή αστροναύτη, ένα δορυφορικό πιάτο και κάνεις και ανταύγειες.!!!

Περί τηλεφώνων και άλλων:
Όταν με παίρνουν στο σταθερό του σπιτιού και με ρωτάνε: "Πού είσαι;" Τους λέω: "Κλείσε οδηγάω θα σε πάρω σε λίγο".

Χτυπάει το θυροτηλέφωνο. Σε ρωτάει "Είσαι σπίτι;" Δεν νευριάζεις. Απαντάς ήρεμα "Ναι, εσύ που είσαι;".!!!

Αν περιμένεις τηλέφωνο και δεν χτυπάει.πήγαινε τουαλέτα. Πιάνει εννιά στις δέκα.

Σήμερα στο γυμναστήριο ξάπλωσα για κοιλιακούς και με πήρε ο ύπνος.

Όταν κάνεις το καλό, ζήτα απόδειξη, μην τυχόν και ο παράδεισος δουλεύει σαν την εφορία.

Τα αισθήματά μου είναι ανάμεικτα. Είναι σα να βλέπεις την πεθερά σου να πέφτει στο γκρεμό με το αυτοκίνητό σου.

"Κάθε εμπόδιο για καλό" λένε. Πόσα εμπόδια πρέπει να μας έρθουν μέχρι να έρθει αυτό το "καλό" δεν το έχει προσδιορίσει κάποιος όμως.!!!

Και ω του θαύματος και περί πολιτικής:
Κουμουνιστής είναι εκείνος που δεν έχει τίποτα και θέλει να το μοιραστεί με όλο τον κόσμο.

Η αμήχανη στιγμή που παραγγέλνει σουβλάκια ο Κασιδιάρης και ο ντελιβεράς είναι αλλοδαπός!

Φήμες λένε ότι το ΙΚΑ θα μετονομαστεί σε ΙΚΕΑ, με σλόγκαν "θεραπεύσου μόνος σου".!!!

Πάει η άλλη 70 χρόνων και ψηφίζει οικολόγους πράσινους. Οικολόγρια.

Έχουμε καφέ χωρίς καφεΐνη, τσίχλες χωρίς ζάχαρη, τσιγάρα χωρίς νικοτίνη, αλλά κυβέρνηση χωρίς μαλάκες δεν παίζει με τίποτα, ε;

Γείτονες Τατσόπουλου στο STAR: "Βλέπαμε τις νταλίκες της Durex να ξεφορτώνουν στο σπίτι του αλλά δε δώσαμε σημασία.

Postby teo289 » Fri Oct 03, 2014 9:23 pm

ΠΡΌΣΕΧΕ ΚΟΎΚΛΑ....
αν έρθω στο ραντεβού και δεν μοιάζεις με την φώτο προφίλ σου....
θα με κερνάς ποτά ολο το βραδυ μέχρι να της μοιάσει.....
Να δω τι θα κανεις με την μουρη σου οταν ζητησει η μαιμου τον κολο της πισω...!!!

Site Admin

Postby Wolf-racing » Sat Oct 04, 2014 7:45 am

teo289 wrote:ΠΡΌΣΕΧΕ ΚΟΎΚΛΑ....
αν έρθω στο ραντεβού και δεν μοιάζεις με την φώτο προφίλ σου....
θα με κερνάς ποτά ολο το βραδυ μέχρι να της μοιάσει.....

:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:

καλο καλο...

Site Admin

Postby Wolf-racing » Fri Oct 24, 2014 8:35 pm

Σταματήστε να γράφετε ψέματα για τα προϊόντα του lidl. Εγώ είχα πάρει μια φορά παγωτά. 2 χρόνια τα έχω εκτός ψυγειου δεν εχουν λιωσει ακόμα.....!!!!!

:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:

Site Admin

Postby Wolf-racing » Tue Feb 17, 2015 6:20 pm

Μπαίνει ένας ελεύθερος σκοπευτής σε ένα κατάστημα που πουλάνε όπλα και ζητάει ένα όπλο μεγάλης απόστασης με διόπτρα.
Ο υπάλληλος βγάζει αμέσως το καλύτερο και του λέει δείχνοντας έξω από το παράθυρο :
-"Αυτό το όπλο είναι τόσο καλό που μπορείς να δεις από εδώ μέσα στο σπίτι μου που είναι εκεί πάνω στον λόφο».
Ο πελάτης ρίχνει μια ματιά προς το σπίτι με την διόπτρα και αρχίζει να γελάει.
- «Που είναι το αστείο?» του λέει ο υπάλληλος.
- «Βλέπω ένα γυμνό άνδρα να κυνηγάει μια γυμνή γυναίκα στο σπίτι σου» απαντά ο πελάτης.
Αμέσως ο υπάλληλος βάζει το μάτι του στη διόπτρα και βλέπει την γυναίκα του γυμνή να κυνηγιέται με ένα γυμνό άνδρα.
Έξαλλος γυρίζει στον πελάτη και του λέει:
- «Επειδή εγώ δεν ξέρω καλό σημάδι, θα σου δώσω 2 σφαίρες.
Την μια θέλω να την φυτέψεις στο κεφάλι αυτής της πουτανας και την άλλη στο πέoς αυτού του αλήτη.
Αν το κάνεις αυτό θα σου χαρίσω το όπλο».
- «Έγινε» απαντά ο πελάτης.
Βάζει το μάτι του στη διόπτρα και στοχεύει.
Πριν πυροβολήσει σταματά, του επιστρέφει την μια σφαίρα και του λέει:
- «Γίνεται και με μία....!»

:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:

Site Admin

Postby Wolf-racing » Mon Mar 23, 2015 8:31 am

Ένας άνεργος μηχανικός σκέφθηκε να ανοίξει μια κλινική για να βγάζει λεφτά. Μια ταμπέλα απέξω έγραφε:
Θεραπευθείτε για τα πάντα με €50.
Αν δεν θεραπευθείτε σας επιστρέφουμε εμείς €100.
Ένας γιατρός νομίζοντας ότι είναι μια καλή ευκαιρία να βγάλει ένα 100ρικο πάει επίσκεψη.
Γιατρός (ως ασθενής): -«Γιατρέ έχω χάσει τη αίσθηση της γεύσης.»
Μηχανικός (ως γιατρός): -«Αδελφή φέρτε παρακαλώ το φάρμακο Νο 22 και ρίξτε 3 σταγόνες στο στόμα του ασθενούς.»
Ο γιατρός-ασθενής φτύνει το φάρμακο και λέει: -«Μα αυτό δεν είναι φάρμακο. Είναι πετρέλαιο.»
Ο μηχανικός-γιατρός: -«Συγχαρητήρια. Η γεύση σας επέστρεψε. 50 ευρώ παρακαλώ.»
Ο δήθεν ασθενής γιατρός φεύγει τσατισμένος αλλά δεν το βάζει κάτω και επιστρέφει σε μερικές μέρες αποφασισμένος να πάρει πίσω τα χρήματά του.
Ο ασθενής-γιατρός: -«Γιατρέ έχασα τη μνήμη μου και δεν θυμάμαι πια τίποτα.»
Μηχανικός-γιατρός: -«Αδελφή φέρτε παρακαλώ το φάρμακο Νο 22 και ρίξτε 3 σταγόνες στο στόμα του ασθενούς.»
Ο γιατρός-ασθενής πανικόβλητος: -«Μα αυτό το φάρμακο είναι για τη θεραπεία της γεύσης.»
Μηχανικός: -«Συγχαρητήρια. Η μνήμη σας επανήλθε. 50 ευρώ παρακαλώ.»
Ο γιατρός φεύγει εξαγριωμένος με τον εαυτό του.
Αμετανόητος μετά μερικές μέρες επιστρέφει.
-«Γιατρέ η όρασή μου έχει αδυνατίσει πολύ. Μπορείτε να κάνετε κάτι?»
Μηχανικός: -«Δυστυχώς κύριε δεν έχουμε φάρμακο γι αυτό. Παρακαλώ πάρτε αυτό το 100ρικο.»
-«Μα αυτό είναι 50ρικο.»
-«Συγχαρητήρια. Η όρασή σας επανήλθε. 50 ευρώ παρακαλώ.»

Return to Laughing Stuff